21 listopada 2019

&152 Adam Studziński "Wiewiórczy Zakątek. Bajki o Mediach Społecznościowych" - RECENZJA.!

Hej. ;)

   Kolejny tydzień listopada przed Nami. U mnie dzisiaj wyjątkowo słoneczko za oknem, więc myślę czy po obiedzie nie pójść na krótki spacer. A do tego jeszcze przyjaciółka przyjeżdża, więc na pewno z pięknej pogody skorzystamy. A póki co zapraszam Was na recenzję jednej z lżejszych lektur jakie mam za sobą. ;)


Autor: Adam Studziński

Tytuł: Wiewiórczy zakątek. Bajki o mediach społecznościowych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dreams

Ilość stron: 124

Gatunek: Literatura Dziecięca

Opis książki!

Poznajcie Tolę, dziewczynkę, która chce dostawać lajki. Mnóstwo lajków. W tej historii będzie też dużo wiewiórek i jedna piła mechaniczna. Pojawi się również król Hugon, piękne księżniczki i bardzo rozkojarzony krawiec.

Wiewiórczy Z@kątek to opowieść o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty.

Wiewiórczy Z@kątek to lektura obowiązkowa przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego!

Moja recenzja!

   Książeczka idealna dla młodszych czytelników, którzy jeszcze nie mieli styczności z mediami społecznościowymi. Facebook, Instagram, YoyTube itp.

   Poznajemy Tolę i Milenę. Tola chce założyć konto na Społku i zdobywać jaki oraz komentarze jak wszyscy jej znajomi. A Milena, jak to na dobrą i starszą siostrę przystało, tłumaczy jej jak media społecznościowe mogą być dobre i pomocne, ale również złe i niebezpieczne pod wieloma względami. A żeby jeszcze bardziej zaciekawić i zachęcić młodszą siostrę do słuchania każdy plus i minus portali społecznościowych opowiada w postaci ciekawych bajek.

   Ja może jestem już za stara na takie bajki, ale pięknie napisane i zobrazowane przepięknymi ilustracjami, które mamy w tej książeczce aż zachęcają do przeczytania. I umilają to czytanie nawet osobie, która z mediami społecznościowymi ma styczność na co dzień. ;)


   Serdecznie polecam każdemu rodzicowi, ale i właśnie osobą, które mają młodsze rodzeństwo czy kuzynostwo. I pragną, aby ich pociechy były bezpieczne i również odpowiedzialne w świecie Internetu.


Pierwsze zdanie książki: - Wstawaj! Pobudka!

Ocena książki: 10/10.!SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU DREAMS ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI!!!
(Ten fakt nie miał wpływu na moją opinię!!!)

Czytałyście? Macie zamiar? A może kupicie tą książeczkę komuś na prezent? 
Dajcie znać w komentarzach. ;)


Pozdrawiam. ;**

P.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&176 Leopoldo Gout "Geniusz. Przekręt" - RECENZJA.!

Hejooo.! :)    Jak Wam mija dzionek? Ja właśnie skończyłam się pakować do pracy i ogarniać mieszkanie. Wczoraj po tych 6 godzinach po pros...