5 kwietnia 2016

&049 Cytaty #3.!

Hej hej.! ;)

   Jak Wam mija tydzień kochane? Ja nie dawno wróciłam ze spaceru z chłopakiem. Piękna pogoda, ciepły wieczór, więc aż żal nie korzystać. Z racji, że post wieczorową porą to będzie z tych lżejszych. A więc co to może być? Oczywiście kolejna porcja cytatów, które polubiłam od pierwszego przeczytania plus moje interpretacje z życia codziennego. Zapraszam do czytania! ;)

Nie trać czasu.
Za mało go masz,
by dłużej się wahać.
Żyj. Myśl. Opowiadaj.
Katarzyna Bonda "Maszyna do pisania"

   Powiem Wam szczerze, że długo żyłam w zamknięciu. Nie, nie w psychiatryku czy pod podłogą hehe, ale w zamknięciu osobistym. Byłam wstydliwa, nie było opcji, żebym pierwsza zaczęła jakąś rozmowę z obcą osobą. Czasami nawet wysyłałam młodszą siostrę do sklepu po coś, bo sama się wstydziłam poprosić o tą rzecz przy ladzie... Tak było, ale już nie jest. I alleluja ludziom, którzy otworzyli mnie na świat, bo nie wiem co by ze mną było gdyby nie oni. Chociaż w sumie wiem co. Naprawdę bym skończyła w pokoju bez klamek i okien. :D Ale reasumując, jeżeli jesteście wstydliwe czy nieśmiałe to oczywiście nie mówię Wam, żebyście z dnia na dzień przestały. Bo tak się nie da. Wiem to z własnej autopsji. Ale warto wyjść ze swojej skorupki, bo świat jest piękny i szkoda przegapić wszystko co dla nas przyszykował. ;)

Książki są lustrem;
widzisz w nich tylko to co,
już masz w sobie.
Carlos Ruiz Zafon "Cień wiatru"

   Cytat mi się spodobał tak po prostu. Nie mam do niego konkretnej myśli własnej. Uwielbiam książki (haha szok) i dla mnie to jest taka lekka odskocznia. Od problemów dnia codziennego, ludzi. Pomagają mi chociaż na chwilę zapomnieć, że świat czasami jednak nie jest kolorowy i pozwalają do niego wrócić ze zdwojoną siłą.

Wszystko co się nam przytrafia,
zdarza się w jakimś celu
i z jakiejś przyczyny.
Katarzyna Bonda "Sprawa Niny Frank"

   Tez tak macie, że nawet  jak coś przydarzy się Wam nie miłego to i tak myślicie sobie, że tak miało być i wyciągacie lekcje? Ja tak. W każdej sytuacji. Dostanę jedynkę w szkole? Muszę się bardziej przykładać do nauki. Zabrakło mi paliwa w samochodzie? Powinnam zacząć leczyć swoją sklerozę i pamiętać następnym razem zatankować. W każdej sytuacji można znaleźć jakiś plus. No chyba, że umiera nam gąsienica... Tu nie widzę plusów. ;c 

Wszyscy mamy jakieś marzenia.
I nadzieję, że możemy osiągnąć coś więcej,
niż mamy.
Cecelie Ahern "Love, Rosie"

   Tak, tak i jeszcze raz tak. Ja spełniam swoje marzenia na bieżąco, ale na tym nie poprzestaję, bo jeżeli marzę sobie 4 z historii to i tak robię wszystko, aby mieć 5. Aby udowodnić samej sobie, że potrafię przeskakiwać własne granice. I to jest cudowne uczucie. :)

Prawda jest taka,
że czas się zmienia.
Bardzo łatwo zgubić gdzieś kilka godzin,
a nawet dni.
S.C. Stephens "Swobodna"

   Oj niestety tak jest i ja to właśnie teraz najbardziej odczuwam. Zbliża się matura, najważniejszy egzamin w moim życiu do tej pory i po prostu nie wiem jak to możliwe, ze czas tak szybko leci. Przed chwilą był wrzesień, a tu już kwiecień. Mam tak też po ostrym melanżu... Nie no to żarcik był. Przyznam Wam się, że mam 19 lat a w życiu nie byłam w klubie. Tylko domówki. A co nie wstydzę się tego. Będę balować na emeryturze z wnukami. :D Więc tak, dni szybko mijają i dlatego starajcie się je spędzać na całego. Bo te minuty, które stracimy nie zostaną nam zwrócone.

Kto jest Twoim przyjacielem,
możesz się przekonać dopiero wtedy,
kiedy Twoje życie legnie w gruzach.
Sarah Lotz "Troje"

   Czasami tak bywa, ze trzeba spaść na same dno, aby zobaczyć kto po nas przyjdzie i pomoże wyjść z tego bagna. Kto przy nas zostanie nawet jak będziemy najgorszym kompanem w życiu. Ja już takich przyjaciół znalazłam. Wiem, że skoczą za mną w ogień tak jak ja za nimi. Że jako emerytka nie będę się sama buszować po klubach. Życzę każdemu takich przyjaciół. ;D

I jak Wam się podobają cytaty i moje przemyślenia do nich?
Znacie? Czytałyście książki, z których zostały one zaczerpnięte?
Jaki jest Wasz ulubiony cytat?
Czekam na Wasze komentarze. ;)

Buziaki. :**

4 komentarze:

  1. Bardzo spodobał mi się cytat z Love, Rosie <3 Jest taki prawdziwy *o*
    Buziaki,
    SilverMoon z bloga Books obsession :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne cytaty! Lecę szukać tych książek :) Pozdrawiam Pośredniczka

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***