25 lipca 2023

&208 "Spirala" Igor Brejdygant - RECENZJA.!

 Hej.! ^^


AUTOR: Igor Brejdygant

TYTUŁ: "Spirala"

TŁUMACZENIE: -

GATUNEK: Kryminał/Thriller

WYDAWNICTWO: Znak

ILOŚĆ STRON: 317

SERIA: -

Opis Książki.!

Kto stracił już wszystko, zapomina, czym jest strach.

Wywołana przez zakazany związek iskra radości, za którą tęskniła latami. Tyle wystarczyło, żeby Dominika Stawecka, idealna żona szanowanego ministra, zawsze racjonalna i poukładana, złamała wszystkie zasady, którym do tej pory hołdowała. Jej romans z Aleksandrą – choć skazany na tragiczny finał – sprawia, że przez jakiś czas ze szczęścia unosi się nad ziemią.

Nie ma nawet pojęcia, że przyjdzie jej za to zapłacić najwyższą cenę.

Wkrótce polityczni wrogowie jej męża dowiadują się o zdradzie i po kolei los odbiera jej wszystko, co drogie. Jedna po drugiej giną kolejne osoby z jej najbliższego otoczenia, a Dominika wpada w spiralę kolejnych, coraz dotkliwszych zdrad, aż w końcu zapomina, czym jest strach.

Ta kobieta nie cofnie się przed niczym, aby ocalić tych, których kocha najmocniej.

Moja Recenzja.!

   Poznajemy Dominikę Stawecką, idealną żonę szanowanego ministra, katoliczkę, matkę dwójki dzieci. Jednak nie jest tak idealna jakby się mogło wydawać. Kobieta wdaje się w romans, do tego z inną kobieta, Aleksandrą. Pomimo, że kochanka daje jej w końcu poczuć jak to jest być naprawdę sobą i tak ta relacja jest skazana na tragiczny finał. Dominika jest szantażowana przez wrogów swojego męża i musi robić wszystko, aby chronić najbliższych. Za wszelką cenę. Jednak nie jest w stanie uchronić Aleksandry, której ciało znajduje w wynajmowanym przez kobiety mieszkaniu. Kochankę ewidentnie ktoś zamordował, tylko kto i po co?

   Książka rozpoczyna się od momentu, gdy Dominika idzie zakończyć romans z Aleksandrą, ponieważ ma już dosyć szantażystów i lęku o własną rodzinę. Nie może jednak tego zakończyć tak jak planowała, ponieważ ktoś ją ubiegł i zamordował kobietę, z którą chciała porozmawiać. Dominika domyśla się kto stoi za morderstwem, ale nie może tego powiedzieć policji, bo tym samym wydałaby wyrok na siebie jak i swojego męża. Kolejne sytuacje zmuszają ją w końcu do wzięcia spraw w swoje ręce.

   Pierwszy raz spotkałam się z twórczością autorstwa Igora Brejdyganta. Ta książka została mi polecona przez panią z biblioteki, więc się skusiłam. I tak. To jest dobry kryminał, ciekawy motyw z kobiecym romansem, polityka w tle, morderstwo, szantaż. Wszystko super, ale... Co do głównej bohaterki jestem na nie. Moim zdaniem Dominika za dużo kombinuje i krąży. Tak naprawdę, gdyby podejmowała, moim zdaniem, logiczniejsze decyzje to lepiej by na tym wychodziła. Po za tym jej przemiana też mi nie pasuje, nikt nie zmienia się tak szybko i tak diametralnie. Pomysł dobry, fabuła pomysłowa, ale główna bohaterka do wymiany. A przynajmniej jej postępowanie.

Data Przeczytania Książki: 07/2023

Ocena Książki: 7/10

Buziaki. ;***

P.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

& "Szpital Filomeny" Graham Masterton - RECENZJA.!

 Hej. ;) AUTOR: Graham Masterton TYTUŁ: "Szpital Filomeny" TŁUMACZENIE: Małgorzata Stefaniuk GATUNEK:  Horror WYDAWNICTWO: Albatro...