25 lipca 2023

&207 "Ostatnie Życzenie" Andrzej Sapkowski - RECENZJA.!

 Hej. ^^AUTOR: Andrzej Sapkowski

TYTUŁ: "Ostatnie Życzenie"

TŁUMACZENIE: -

GATUNEK: Fantastyka

WYDAWNICTWO: SuperNowa

ILOŚĆ STRON: 286

SERIA: Wiedźmin Geralt z Rivii (Tom 1)

Opis Książki.!


W produkcji tego audiobooka wzięło udział ponad 70 znakomitych aktorów m.in. Krzysztof Banaszyk, Mariusz Benoit, Marcin Bosak, Jacek Braciak, Anna Dereszowska, Krzysztof Gosztyła, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Maria Pakulnis, Wojciech Pszoniak, Henryk Talar, Dorota Segda, Wiktor Zborowski.
Dzięki wyjątkowej muzyce skomponowanej przez Adama Skorupę oraz efektom dźwiękowym umiejętnie wplecionym w fabułę audiobook skutecznie wciąga słuchacza w świat pełen magii, doznań i emocji.
Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz.

Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzimy strzygi.

Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się rozmaitego paskudztwa – gdzie spojrzysz, tam upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce plugawe. A i niebacznie uwolniony z amfory dżinn, potrafiący zamienić życie spokojnego miasta w koszmar, się trafi.

Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba zawodowca.
WIEDŹMINA.
Mistrza magii i miecza. Tajemną sztuką wyuczonego, by strzec na świecie moralnej i biologicznej równowagi.


Moja Recenzja.!

   Białowłosy przybysz, którego zwą Wiedźminem z Rivii. Noszący miecz na plecach i polujący na potwory. To go właśnie ściąga do Wyzim. Strzyga nękająca mieszkańców miasta i oczywiście zapłata za odczarowanie jej, trzy tysiące orenów. Bo w tym przypadku potrzebny jest profesjonalista. A Geralt z Rivii takim kimś jest. Mistrzem miecza i magii, mutant, ale strzegący ludzi i pomagający im. Oczywiście za odpowiednią nagrodę.

   "Ostatnie życzenie" to zbiór opowiadań, który pozwala nam wejść w świat Wiedźmina Geralta z Rivii i dowiedzieć się czym się zajmuje. Poznajemy otaczające go potwory, za które dostaje zapłatę aby żyć. Ale też poznajemy go, jaki jest i sytuacje, które właśnie taki jest a nie inny.

   Wybrałam tę serię na rozpoczęcie swojej przygody z nowym dla mnie gatunkiem literackim jakim jest fantastyka z polecenia przyjaciółki. I nie żałuje. Mało tego, chcę więcej. Świat Geralta całkowicie mnie pochłonął i zaczarował. Już nie mogę doczekać się dalszej podróży. Serdecznie polecam, jeśli ktoś, tak jak ja, jeszcze nie czytał.

Data Przeczytania Książki: 07/2023

Ocena Książki: 9/10

SERIA WIEDŹMIN GERALT Z RIVII:

Ostatnie Życzenie | Miecz Przeznaczenia| Krew Elfów

Czas Pogardy | Chrzest Ognia | Wieża Jaskółki

Pani Jeziora | Sezon Burz | Szpony i Kły

1 komentarz:

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

& "Szpital Filomeny" Graham Masterton - RECENZJA.!

 Hej. ;) AUTOR: Graham Masterton TYTUŁ: "Szpital Filomeny" TŁUMACZENIE: Małgorzata Stefaniuk GATUNEK:  Horror WYDAWNICTWO: Albatro...