28 czerwca 2022

&186 "Dom" Piotr Kościelny - RECENZJA.!

 Hej kochani.!

Pierwszy dzień gdzie nie ma strasznych upałów i człowiek może się skupić na czymś innym niż na kombinowaniu jak się nie rozpuścić hehe. Zapraszam Was na recenzję książki, która idealnie się nadaje na takie upalne dni. Bo historia w niej aż mrozi.

Autor: Piotr Kościelny

Tytuł: "Dom"

Tłumaczenie: -

Gatunek: Kryminał, Thriller

Wydawnictwo: Czarna Owca

Ilość stron: 448

Moja recenzja.!

Domy dziecka jakoś mnie przerażają, nigdy w żadnym nie byłam, ale sam obraz z opowieści czy książek nie zachęca. Zwłaszcza, gdy wkrada się przemoc.

Marta Popowicz przenosi się z samej Warszawy do małej miejscowości zwanej Wschowa. Drogi to ze względu na swojego tatę, który chce opuścić duże miasto. Wiedziała, że nie zostanie ciepło przyjęta i będzie traktowana jak "pani z wielkiego miasta". Nie prowadzi żadnych poważnych spraw dopóki któregoś dnia policja nie znajduje wisielca. Zakładają, że to samobójstwo, ale Lipa w to nie wierzy. Bo jak mógł się powiesić, a nie ma żadnego taboretu, którego mógł skoczyć? Policjantka zaczyna drążyć i nikomu się to nie podoba, a zwłaszcza jej naczelnikowi. Bo przeszłość powinna zostać przeszłością.

Autor książki "Dom" nie ma litości. Poczułam się zmęczona po przeczytaniu tej książki. Ale nie w negatywny sposób. Po prostu nie mogłam zrozumieć co te dzieci musiały przeżywać w tym domu dziecka. I to od ludzi, którzy mieli im zastąpić rodzinę i zaopiekować. Z kartek aż czuć strach, ból i stracone zaufanie. 

Serdecznie polecam, naprawdę. Ale ta książka Was zniszczy, więc przygotujcie się. Nie będzie łatwo.

Ocena: 9/10

Czytaliście? Macie zamiar? Dajcie znać w komentarzach.!

Buziaki. ;**
P.


2 komentarze:

 1. Z ogromnym zainteresowaniem sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać oczywiście jeśli Ci się spodoba.
   Buziaki ;**
   P.

   Usuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&219 "Szał" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hejo. ;) AUTOR: Anna Lewicka TYTUŁ: "Szał" TŁUMACZENIE: - GATUNEK: Erotyk/Fantastyka WYDAWNICTWO: Jaguar ILOŚĆ STRON: 372 strony ...