21 czerwca 2022

&185 "Kto zabił mamusię?" Małgorzata Starosta - RECENZJA.!

 Hej kochani.!

Najpierw fala upałów, a teraz fala deszczów. Można się pogubić w tej pogodzie. Zmienna jak humorki teściowej. :D I w tym temacie zostańmy, a zapraszam Was na recenzję.!

Autor: Małgorzata Starosta

Tytuł: "Kto zabił mamusię?"

Tłumaczenie: -

Gatunek: Kryminał Komediowy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra

Ilość stron: 304

Moja recenzja.!

   Kiedy zaczynasz nowy związek mało kiedy obchodzi Cię były facet. A zwłaszcza były mąż, z którym byłaś związana węzłem małżeńskim tylko 3 miesiące. A jeszcze mniej interesuje Cię była teściowa. No chyba, że zostaje zamordowana. I zostawia Ci list, w którym prosi Cię o znalezienie swojego mordercy. I tym samym policja wciąga Cię w śledztwo. Wtedy ewentualnie, może Cię to zainteresować.

   Małgorzata 21 lat temu zostawiła swojego męża i jego mamusie. Nie wspominała tej dwójki dopóki w drzwiach nie stanęła policja i nie poinformowała jej, że była teściowa nie żyje, a jej synka nie mogą namierzyć.

   Główna bohaterka z racji, że jest autorką kryminałów, wie że musi wziąć udział w śledztwie dotyczącym zabójstwa swojej byłej teściowej. W rozwikłaniu tej zagadki pomaga jej oczywiście policjant prowadzący śledztwo i jej najlepsza przyjaciółka. Z czasem Małgorzata musi się cofnąć 21 lat wstecz i przypomnieć ludzi i sytuację, o których dawno zapomniała.

   Jak sama nazwa gatunku wskazuje jest to kryminał komediowy i na każdej stronie książki to widzimy. Żarty, cięte riposty. Jak dla mnie to mega na plus, bo nie często spotykam się z tego typu książkami, a w ogóle to chyba mój pierwszy raz.

   Historia w pewnych momentach jest bardzo chaotyczna, ale nie aż tak aby się zgubić. Wystarczy być skupionym, jak każda teściowa na wpieprzaniu się w małżeństwo syneczka. :D

   Polecam na wieczór, gdy potrzebujecie się wyluzować i pośmiać. Nawet jeżeli już jesteś teściową. ;)

Ocena: 8/10

Czytaliście? Macie zamiar? Dajcie znać w komentarzach?

Buziaki. ;**
P.

2 komentarze:

  1. Z humorem w książkach u mnie na bakier, więc niekoniecznie sięgam po takich tytuły.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&219 "Szał" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hejo. ;) AUTOR: Anna Lewicka TYTUŁ: "Szał" TŁUMACZENIE: - GATUNEK: Erotyk/Fantastyka WYDAWNICTWO: Jaguar ILOŚĆ STRON: 372 strony ...