&138 Tom Phillips "Ludzie. Krótka historia o tym, jak s*ieprzyliśmy wszystko" - RECENZJA.!

Hej.

   Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego Nasz świat wygląda tak, a nie inaczej? Dlaczego mamy wojny, klęski żywiołowe i inne problemy ludzkości? Jeśli tak to zapraszam do recenzji książki, która trochę odpowie na te pytania. Oczywiście jeśli ją przeczytacie. ;)


Autor: Tom Phillips

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc

Tytuł: Ludzie. Krótka historia o tym, jak s*ieprzyliśmy wszystko

Oryginalny tytuł: Humans: A Brief History of How We Fucked It All Up

Wydawnictwo: Albatros

Ilość stron: 320

Gatunek: Popularnonaukowy

Data wydania: 3 kwietnia 2019 rok

Opis książki!

   Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłeś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej…

    Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego!

    W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Ale powiedzmy sobie szczerze, to wcale nie była bułka z masłem, a do tego czasami, zupełnie przypadkiem, udawało się nam coś naprawdę wybitnie spieprzyć.

    Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi. 

Moja recenzja! 

   Ludzie nie są bezbłędni i nigdy nie byli. Człowiek codziennie popełnia błędy. Czy to przy wyborze drogi, która wraca w nocy do domu czy przy wyborze nowego tatuażu. Mogą to być błędne decyzje, ale dość szybko o nich zapominamy i nie mają większego wpływu na Nasze czy kogoś innego życie. Ale są ludzie, których błędne decyzje kosztują czasami całą ludzkość. I o tym jest ta książka. O błędach ludzi od samego początku Naszego istnienia.
  
   Poprzez działania ludzi u władzy mamy teraz globalne ocieplenie, oceany zawalone plastikiem, walczymy aby uratować gatunki, których prawie już nie ma na Naszej planecie.

   Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że poprzez działania dawnych władców, ale i obecnych dalej ludzie walczą ze sobą i ciągają w to nic nieświadomych innych ludzi. I tak powstają wojny.

   Książka jest naprawdę dobrym odzwierciedleniem tego co się działo kiedyś i jaki to ma wpływ na dzisiejsze czasy. Ale również co może Nas czekać w przyszłości. Nie będę się dużo o niej rozpisywać. Ale polecam przeczytać i zastanowić się w którą stronę idzie Nasz świat.


Pierwsze zdanie książki: Dawno, dawno temu, gdy słońce wzeszło nad wielkimi dolinami rzecznymi Etiopii, pewna małpa wylegiwała się na drzewie.

Ostatnie zdanie książki: Może pewnego dnia wdrapiemy się na drzewo i nie spadniemy.

Ocena książki: 10/10.

ZA PRZECZYTANIE KSIĄŻKI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU ALBATROS!!!
(Ten fakt nie miał wpływu na moja opinię!)

Buziaki. ;**

P.

 

Komentarze

 1. Bardzo ciekawa recenzję i wysoka ocena zachęcają do sięgnięcia po książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli będę miała okazję, to będę chciała też ją przeczytać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, chętnie i z ciekawością ja przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa pozycja, chętnie kiedyś po nią sięgnę 😉
  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że to książka, z którą powinnam się zapoznać i ogólnie poznać to spojrzenie na świat. Sprawdzić na, ile zgadza się z moim.

  Po krótkiej przerwie zapraszam do siebie na lustrzana nadzieja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przekonałam się do książek popularnonaukowych, więc z chęcią po nią sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za ciekawą recenzję. Chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

Popularne posty z tego bloga

&105 Federico Moccia "Trzy razy ty" - RECENZJA.!

&134 Laurelin Paige "Playboy" - RECENZJA.!

&093 Mój MUST-READ Na 2018 Rok.!