26 kwietnia 2024

&222 "Jutro" Guillaume Musso - RECENZJA.!

 Hej. ;)


AUTOR: Guillaume Musso

TYTUŁ: "Jutro"

TŁUMACZENIE: Joanna Prądzyńska

GATUNEK: Literatura piękna

WYDAWNICTWO: Albatros

ILOŚĆ STRON:  400

SERIA: -

Opis Książki.!

To przeszłość ...
... to jest przyszłość.

Emma mieszka w Nowym Jorku. W wieku 32 lat, nadal poszukuje mężczyzny swojego życia. Matthew mieszka w Bostonie. Stracił żonę w strasznym wypadku i zostaje sam z córką, która ma zaledwie cztery lata. Poznali się przez Internet i szybko ich wymiany e-mail, sugerują, że w końcu mają prawo do szczęścia. Marzą by się spotkać.

Tego samego dnia, w tym samym czasie, otwierają drzwi restauracji… Ich drogi jednak się nie krzyżują. Gra kłamstw? Żart wyobraźni? Manipulacja?

Musso ujawnia swoje mistrzostwo w kreowaniu atmosfery tajemnicy
Paris Match

Moja Recenzja.!

   Matthew Shapiro, wykładowca, a do tego wdowiec, który nie może się otrząsnąć po śmierci żony, która zginęła w wypadku samochodowym. Codziennie wstaje z łóżka i walczy tylko dla swojej córeczki. Bez niej już dawno straciłby wolę do walki.
   Emma Lovenstein jest z zawodu doświadczoną sommelierką w renomowanej restauracji. Więc zawodowo układa jej się wręcz idealnie, za to w sferze uczuciowej już tak kolorowo nie ma. Niestety każdy jej związek kończy się bardzo szybko, a ona znów zostaje sama ze sobą. Do czasu.
   Pewnego dnia dostaje e-maila od Matthewa i tak zaczyna się ich znajomość, ale nie wiedzą do czego ich to pisanie doprowadzi.
   Siadając do recenzji tej książki tak naprawdę dalej nie wiem co o niej napisać. Zaskoczyła mnie od samego początku, trzymała w napięciu, a na koniec po prostu zauroczyła. Historia Emmy i Matthewa była tak inna i niepowtarzalna, że chciałabym ją przeżyć jeszcze raz. I zazdroszczę każdemu kto ma ją przed sobą. Serdecznie polecam.

Ocena książki: 4/5

Data przeczytania książki: 02/2024

Buziaki. ;**

P.


2 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam książki tego autora, ale na pewno nadrobię zaległości, ponieważ cenią sobie jego pióro.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że któraś z jego książek CI się spodoba

      Usuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&223 "Seryjni mordercy" Adrian Bednarek i inni - RECENZJA.!

 Hej. ;) AUTOR: Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiewski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński TYT...