26 kwietnia 2024

&224 "Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości" Camilla Lackberg - RECENZJA.!

 Hej. ;)


AUTOR: Camilla Lackberg

TYTUŁ: "Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości"

TŁUMACZENIE: Robert Kędzierski, Inga Sawicka

GATUNEK: Kryminał/Thriller

WYDAWNICTWO: Czarna Owca

ILOŚĆ STRON: 296

SERIA: -

Opis Książki.!

„Idziesz do więzienia“ i „Kobiety bez litości“ to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy!

„Idziesz do więzienia“

Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To najlepsi przyjaciele, podobnie jak ich rodzice, którzy urządzają przyjęcie w willi obok. Mają oni wszystko, ale noszą też swoje mroczne tajemnice, których nikomu nie zdradzili. Nawet sobie nawzajem. Kiedy gra w Monopoly się kończy, a stawka wzrasta, sekrety powoli zaczynają wychodzić na jaw i odsłania się skomplikowany plan…

„Kobiety bez litości“

Ingrid zrezygnowała z kariery, aby wesprzeć męża. Niedługo potem dowiaduje się, że ten ma romans. Birgitta pomija wizyty lekarskie. W ten sposób nikt nie odkryje siniaków, które zostawia jej mąż. Victoria porzuciła swoje życie w Rosji, aby poślubić mężczyznę poznanego przez internet. Tylko on nie jest taki, jak sobie wyobrażała.

Wszystkie te kobiety postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Czy jedynym wyjściem będzie zbrodnia doskonała?

Moja Recenzja.!

   Pierwsza historia w książce opowiada o czwórce przyjaciół świętujących Nowy Rok w luksusowej willi, a obok w drugiej bawią się ich rodzice. Podczas imprezy wychodzą na jaw mroczne sekrety nastolatków, ale też ich rodziców. Wielki finał tych sekretów odbędzie się równo o północy. 

   Drugie opowiadanie opowiada o trzech kobietach. Ingrid, która poświęciła karierę dla męża. Victoria, która rzuciła wszystko i poślubiła mężczyznę poznanego przez internet. Brigitta unika lekarzy tak jak próbuje unikać ciosów od męża. Te trzy kobiety łączy jeden cel: wszystkie chcą zmiany  na lepsze. Nie ważne jakim kosztem. I to postanowienie w końcu splata ich drogi.

   Oba opowiadania czyta się szybko i przyjemnie. Nie jest to może kunszt literatury kryminalnej, ale i tak potrafi zaskoczyć. Dobra książka na jeden wieczór. Polecam.

Ocena książki: 4/5

Data przeczytania książki: 03/2024

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&223 "Seryjni mordercy" Adrian Bednarek i inni - RECENZJA.!

 Hej. ;) AUTOR: Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiewski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński TYT...