11 marca 2024

&220 "Moc" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hej. ;)


AUTOR: Anna Lewicka

TYTUŁ" "Moc"

TŁUMACZENIE: -

GATUNEK: Romans

WYDAWNICTWO: Jaguar

ILOŚĆ STRON: 357

SERIA: "Trylogia mocy i szału" (Tom 3)


Opis Książki.!

Złowieszczy cień zapada nad rodziną sióstr Olszańskich. Po tajemniczym zniknięciu Igi, jej najstarsza siostra, Sówka, postanawia wziąć sprawy we własne ręce i dowiedzieć się, jakie siły stoją za ostatnimi wydarzeniami. W tych poszukiwaniach pomaga jej Gustav, którego poczucie odpowiedzialności również nakazuje mu zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Nie wiedzą jednak, że w tym samym czasie wiedźma szykuje swoją pułapkę… Idąc śladami wiedźmy, Sówka i Gustav przebywają drogę przez jesienne Bieszczady po zimną, pełną wichrów Islandię, i niezauważenie zbliżają się do siebie, połączeni wspólnym celem. Czy na tej wulkanicznej wyspie znajdą odpowiedzi na swoje pytania? Czy zdążą ocalić rodzinę, zanim okaże się za późno? Moc to opowieść o zemście i klątwie, która sięga setek lat w przeszłość, a także nienawiści silniejszej niż czas i niż śmierć. To historia uczucia, które potrafi zrodzić się między dwojgiem ludzi, którzy nigdy nie zbliżyliby się do siebie, gdyby nie konieczność połączenia sił na rzecz wyższego dobra. W ostatnim tomie Trylogii Mocy i Szału wszystko się wyjaśni – kim jest wiedźma z jeziora? Co stało się z Igą? Co wspólnego z tym wszystkim ma pochodzenie Wiktora?

Moja Recenzja.!

   W trzecim i ostatnim tomie serii pod tytułem "Trylogia mocy i szału" poznajemy ostatnią, najstarszą z sióstr Olszańskich, Aleksandrę, na którą wszyscy mówią Sówka. Kobieta chce uwolnić swoją siostrę, Igę, spod władzy złego ducha i odkryć co tak naprawdę opętało jej siostrę. Niestety uświadamia sobie, że jej moc jest zbyt słaba, aby dokonała tego w pojedynkę. Więc musi poprosić o pomoc przedstawiciela mężczyzn, których boi się odkąd tylko pamięta. Berserka o imieniu Gustav. Dzięki temu, podczas poszukiwań odpowiedzi na wszystkie pytania, Ola i Gustav zbliżają się do siebie. I jak mężczyzna całkowicie to akceptuje, tak kobieta czuje czyste przerażenie przez uczucia, które się w niej pojawiają.

   Finałowy tom tej trylogii zaspokoił moja ciekawość co do pytań, które się zrodziły podczas poprzednich dwóch tomów. Ola i Gustav to świetny zespół, który pomimo różnic i początkowej niechęci kobiety, daje z siebie wszystko i odkrywa kolejne tajemnice.  Książka ma też smutne momenty, dwa razy musiałam sięgać po chusteczki, ale też dzięki temu była idealnym zakończeniem przygód sióstr Olszańskich i towarzyszących im Berserków. Serdecznie polecam. Na pewno nie oderwiecie się tak samo jak ja.

Data Przeczytania Książki: 02/2024

Ocena Książki: 5/5

"TRYLOGIA MOCY I SZAŁU"

Więź | Szał | MocBuziaki. ;**


P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&223 "Seryjni mordercy" Adrian Bednarek i inni - RECENZJA.!

 Hej. ;) AUTOR: Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiewski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński TYT...