15 stycznia 2024

&219 "Szał" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hejo. ;)


AUTOR: Anna Lewicka

TYTUŁ: "Szał"

TŁUMACZENIE: -

GATUNEK: Erotyk/Fantastyka

WYDAWNICTWO: Jaguar

ILOŚĆ STRON: 372 strony

SERIA: "Trylogia mocy i szału" (Tom 2)

Opis Książki.!

Drugi tom Trylogii Mocy i Szału.
Miłość kontra złowrogie przeznaczenie.


Alicja i Wiktor postanawiają związać swoje losy, jednak nikt nie spodziewa się konsekwencji wynikających z przeprowadzanego nad jeziorem rytuału. Tymczasem na organizowanej w ogrodzie bieszczadzkiego domu uroczystości, między Igą, kochającą dobrą zabawę siostrą Alicji, a przyjacielem Wiktora - tajemniczym ciemnowłosym Alexem, pojawia się niezaprzeczalny magnetyzm. Zbyt uparci, by się do czegokolwiek przyznać, i zbyt pragnący wolności, by się do kogoś przywiązać, ścierają się, przybliżają i oddalają od siebie, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że nikt wcześniej nie wzbudził w żadnym z nich tak silnych, choć czasem bardzo sprzecznych uczuć.
Zaprzątnięci burzą emocji i wciągnięci w kryminalną intrygę, związaną z ciemnymi interesami, w które wydaje się wplątany Alex, nie zauważają nawet, że drzemiące w odmętach jeziora zło zdążyło już się uwolnić i czeka tylko na odpowiedni moment, aby się zamanifestować.
Szał to książka, w której niepewność i negacja własnych uczuć przeplatają się z poszukiwaniem sensu i przynależności, a kontrola nad potęgą płynącą z mocy i szału nie zawsze okazuje się wystarczająca, by pokonać pojawiające się przeciwności.

Moja Recenzja.!

   W drugim tomie "Trylogii mocy i szału" poznajemy bliżej Igę, która jest środkową z sióstr Olsząńskich, ale z nich wszystkich najbardziej żywiołową i dynamiczną, nie bojącą się mówić głośno co myśli na dany temat. Podczas ceremonii ślubu swojej młodszej siostry Alicji i jej partnera Wiktora, dziewczyna poznaje świadka Pana Młodego, Alexa. I odkrywa, że chyba poznała mężczyznę, który tak samo jak ona, czerpie z życia tyle ile tylko może.

   Iga jednak nie wie, że Alex ma tajemnicę, która jest związana z jego pracą. I to jest ta z tych tajemnic niebezpiecznych i zagrażających jego bliskim.

   Środkowy tom serii o mocy wiedźm i szale berserków podobał mi się troszkę mniej niż pierwszy. Jakoś był dla mnie zbyt przewidywalny. Do tego takie przyciąganie się między głównymi bohaterami i zaraz odpychaniem po prostu w pewnym momencie mnie okropnie męczyło. Ale pomimo tego książka ma swój klimat i dobrze się ją czyta, zwłaszcza od jakiejś połowy, gdy akcja przyśpiesza. Więc polecam i mam nadzieję, że trzeci tom będzie lepszy.

Data Przeczytania: 01/2024

Ocena Książki: 3/5

SERIA "TRYLOGI MOCY I SZAŁU"

"Więź" | "Szał" | "Moc"

Buziaki. ;***

P.


1 komentarz:

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&223 "Seryjni mordercy" Adrian Bednarek i inni - RECENZJA.!

 Hej. ;) AUTOR: Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiewski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński TYT...