23 maja 2017

&084 Kristin Cast, Phyllis Christine Cast "Naznaczona" - RECENZJA.!

Hejo.! ;)

Szukam siły nie po to, by stać się mocniejsza od innych,
ale by zwalczyć swojego najgroźniejszego przeciwnika: własne wątpliwości.
Kristin Cast, Phyllis Christine Cast "Naznaczona"


Autor: Kristin Cast, Phyllis Christine Cast

Tłumaczenie: Renata Kopczewska

Tytuł: Naznaczona (Tom 1)

Seria: Dom Nocy

Wydawnictwo: Książnica

Ilość stron: 328

Gatunek: Fantastyka

Opis książki: Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch.
Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Moja recenzja!

Zoey Redbirf - szesnastolatka ucząca się w normalnym liceum do czasu Naznaczenia przez wampira z Domu Nocy, szkoły dla wampirów.

Ciemność nie zawsze równa się złu, tak jak światłość nie niesie ze sobą dobro.

   Tę serię zaczynałam już kilka razy, ale jakoś nigdy nie mogłam jej dokończyć. Zoey poznajemy, gdy jej życie wywraca się do góry nogami. Zostaje Naznaczona przez wampira z Domu Nocy, do którego sama musi się przenieść, aby przeżyć Przemianę. Po Naznaczeniu na jej czole pojawia się zarys półksiężyca, który w kolejnych etapach Przemiany będzie dobywał kolejne elementy.
   Po wszystkim dziewczyna wraca do domu gdzie szuka wsparcia u swojej mamy, z którą nie dogaduje się odkąd wyszła ponownie za mąż. Niestety jej matka zareagowała na widok tatuażu na czole Zoey jakby to była kara za jej złe zachowanie.
   Gdy do domu wraca jej "ojciach" sytuacja staje się jeszcze gorsza co zmusza nastolatkę do ucieczki do jedynej osoby, która wie, że ją zrozumie. Do babci Sylvi Redbird.

- Odejdź precz, szatanie!
Westchnęłam.
- To nie szatan, to ja.

   Wiem, że jest więcej negatywnych opinii tej książki jak i całej serii o Domu Nocy. Nie wiem czemu, ale nawet po tylu podejściach do jej przeczytania (mam nadzieję, że to już będzie ostatnie hehe) mnie naprawdę się podoba.
   Zoey, główna bohaterka, nie zawsze mnie zachwycała. Wkurzał mnie czasami jej tok myślenia, to jak nie ufała swoim przyjaciołom, że się od niej odwrócą gdyby opowiedziała im o różnych sytuacjach.
   Ale za to inna bohaterka drażniła mnie jak żadna w innych książkach nigdy wcześniej. Afrodyta (imię już chyba wszystko wyjaśnia), która od samego początku czepiała się Zoey i próbowała ją ośmieszyć tylko ze względu na jej wyjątkowy znak. Tu Zoey naprawdę mi zaimponowała, bo nie dała sobą pomiatać tej wiedźmie z piekła rodem (zrozumiecie to określenie po przeczytaniu książki :P) i nie dawała się jej zastraszyć.
   Naprawdę warto przeczytać, bo książka nie jest długa, a miło można z nią spędzić leniwy wieczór. ;)

Buziaki. :**

Ocena: 8/10
Data przeczytania: 17 marca 2017 rok

4 komentarze:

 1. Czytalam ja pod koniec podstawówki i dalej uwielbiam szatę graficzną tej części. Ale o ile wtedy ją lubiłam... Tak wybacz, teraz bym kijem nie dotknęła xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha wybaczam. :D Z wiekiem gusta się zmieniają, więc rozumiem. ;)
   Buziaki. :**

   Usuń
 2. Seria Dom Nocy jest naprawdę wciągająca. Ja pochłonęłam wszystkie części. Jak nie czytałaś polecam serię Błękitnokrwistych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś czytałam serię "Błękitnokrwiści" i tak samo jak "Dom Nocy" muszę ją dokończyć. ;)
   Pozdrawiam. ;**

   P.

   Usuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&219 "Szał" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hejo. ;) AUTOR: Anna Lewicka TYTUŁ: "Szał" TŁUMACZENIE: - GATUNEK: Erotyk/Fantastyka WYDAWNICTWO: Jaguar ILOŚĆ STRON: 372 strony ...