29 listopada 2022

&194 "The Legacy" Julia Brylewska - RECENZJA.!

 Hej. ^^


(...) wiedziałem, że jeżeli spróbuję cię choćby raz... 

Już nigdy nie będę chciał wypuścić cię z rąk. "


Autor: Julia Brylewska

Tytuł" "The Legacy"

Tłumaczenie: -

Gatunek: Romans

Wydawnictwo: NieZwykłe

Ilość stron: 399

Seria: -


Opis książki.!

Jednotomowa historia autorki bestsellerowych serii "Inferno" i "Gods of Law"!

Fallon Helling po śmierci rodziców musiała dorosnąć znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. Dziewczyna żyje z dnia na dzień, pracując w małej cukierni niedaleko serca nowojorskiego Brooklynu, aby zapewnić młodszemu bratu wszystko, czego ona nigdy nie miała.

Jednocześnie Fallon próbuje zapomnieć o rodzinie Emersonów, choć wielki budynek w centrum miasta, na którym widnieje ich nazwisko, wcale w tym nie pomaga. Rana, jaką pozostawił na jej sercu młodszy z braci Emersonów, wciąż się nie zagoiła.

Gdy nagle w życiu Fallon ponownie pojawia się starszy z braci – Christian – i składa jej niezmiernie kuszącą propozycję, dziewczyna staje przed wyborem. Właśnie dostała szansę, aby zemścić się na ukochanym z przeszłości i zdobyć pieniądze, których teraz bardzo potrzebuje. W zamian musi jedynie udawać narzeczoną mężczyzny, od którego najrozsądniej byłoby trzymać się z daleka.

Fallon i Christian niebawem przekonają się, jak cienka jest granica pomiędzy nienawiścią a pożądaniem.

Moja Recenzja.!

   Fallon po śmierci rodziców straciła coś jeszcze. Swobodę i młodzieńczość. Od tej pory musiała stać się dorosła. Zawiesiła studia i zaczęła pracować, aby jej młodszy brat mógł dalej się uczyć. Straciła również chłopaka, który po takiej starcie powinien być dla niej wsparciem, a wniósł tylko kolejne cierpienie. Jednak pewnego dnia w jej życiu znów pojawia się starszy brat jej byłego faceta, Christian., składa jej tak naprawdę propozycję nie do odrzucenia.

   Książka, pomimo już znanego schematu, przynajmniej dla mnie, jest naprawdę dobra. Fallon jest silną i stawiającą ponad siebie swoją rodzinę kobietą. Wie, że są rzeczy ważne i ważniejsze. I również wie, że musi podjąć pewne decyzje, aby w końcu było dobrze.

   Romans ten jest na jeden wieczór tak naprawdę. Jest jednotomówką, a ja ostatnio właśnie w takie szybkie powieści "na raz" idę.

   Serdecznie polecam do odpoczynku od wielotomowych serii. ;)

Ocena:9/10

Buziaki. ;***

P.

2 komentarze:

  1. Takie książki są dobre jako odskocznia od trudnej tematyki, po którą zazwyczaj sięgam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&219 "Szał" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hejo. ;) AUTOR: Anna Lewicka TYTUŁ: "Szał" TŁUMACZENIE: - GATUNEK: Erotyk/Fantastyka WYDAWNICTWO: Jaguar ILOŚĆ STRON: 372 strony ...