23 września 2022

&191 "Hex" Thomas Olde Heuvelt - RECENZJA.!

 Hej. :3


Śmierć podlega prawom mroku, a każde nieszczęście wywołuje kolejne 

i roznosi się jak zaraźliwa choroba.


Autor: Thomas Olde Heuvelt

Tłumaczenie: Piotr Kuś

Tytuł: HEX

Wydawnictwo: Albatros

Gatunek: Horror

Ilość stron: 448


Opis książki.!


Anglojęzyczny debiut utalentowanego niderlandzkiego autora literatury grozy, zdobywcy Nagrody Hugo nominowanego także do World Fantasy Award.
Ktokolwiek się tu urodził, jest skazany, by zostać tu aż do śmierci.
Ktokolwiek się tu osiedli, już nigdy nie opuści tego miejsca.
Miasteczko Black Spring w malowniczej dolinie rzeki Hudson mogłoby być nie lada atrakcją turystyczną, gdyby nie to, że nocami nawiedza je upiorne widmo. To wiedźma Black Rock, siedemnastowieczne truchło kobiety, której oczy i usta zaszyto. Ślepa i niema wałęsa się po ulicach, wchodzi do wybranych domów. Tam staje przy dziecięcych łóżkach, pogrążona w czuwaniu aż do samego rana. Wszyscy wiedzą, że jeśli wiedźma kiedykolwiek otworzy oczy, konsekwencje będą straszliwe.
Starszyzna nałożyła na miasto swoistą kwarantannę – korzystają z najnowocześniejszych technik nadzoru, więc nic i nikt nie może wydostać się z Black Spring, a to, że jest nawiedzone, musi pozostać ściśle strzeżoną tajemnicą. Ale młodzi mają już dość przymusowego zamknięcia, sfrustrowani łamią rygorystyczne reguły i ujawniają straszliwą prawdę. Odważny, lecz nieroztropny czyn sprawia, że do łask powracają mroczne praktyki rodem z najgłębszych mroków średniowiecza.
Przerażająca opowieść o upiornej klątwie ciążącej nad małym amerykańskim miasteczkiem i jego mieszkańcami.
Ekscytujący nowy głos w gatunku horroru i mrocznego fantasy!


Moja recenzja.!   Każdy ma coś czego się boi. U jednych są to klauni, u innych zamknięte przestrzenie, a u jeszcze innych 350 letnia Wiedźma z zaszytymi oczami i ustami żyjąca wśród mieszkańców Black Spring.

   Skończyłam właśnie czytać książkę pod tytułem "Hex" i to jest jedna z tych pozycji, która zostaje w głowie na dłużej.

   Wyobrażacie sobie żyć w spokojnym miasteczku, ale nie móc na dłużej z niego wyjechać na wakacje, bo zaczną Was dopadać myśli samobójcze? Albo, że idziecie sobie na zakupy rano i tą samą drogą może iść wiedźma z łańcuchami i zaszytymi oczami oraz ustami? No ja sobie nie wyobrażam i raczej bym tego długo nie wytrzymała. A mieszkańcy Black Spring żyją tak od pokoleń. I jedynej rzeczy jakiej się boją to, że Wiedźma któregoś dnia otworzy oczy i skieruje swój wzrok właśnie na nich.

   Książka powoli wprowadza Nas w świat, który wymyślił autor i coraz bardziej pochłania Nas w mroczną strefę miasteczka i jego mieszkańców. Ukazuje jego tajemnice i grzechy. I wciąga czytelnika całkowicie. A zakończenie po prostu wbija w fotel, kanapę czy gdzieś gdzie czytacie "Hex".I zostawia z dwoma pytaniami. "Dlaczego?" i "Co by było gdyby...?". Krótko mówiąc: Witamy w Black Spring.

   Polecam fanom dobrych horrorów, porównywalnych do twórczości mistrza grozy, Stephena Kinga.


Ocena: 10/10

Data przeczytania: 23 września 2022 rok


Czytaliście? Lubicie horrory?


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU ALBATROS.!


Buziaki. ;**

P.2 komentarze:

 1. Książki tego wydawnictwa uwielbiam i tę również chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, wszystkie, które od nich dostaje są póki co warte polecenia. ;)
   Buziaki. ;**

   P.

   Usuń

Dziękuję za poświęcony czas, który dałeś/dałaś na napisanie komentarza i tym zostawienia po sobie śladu oraz sprawienia mi wielkiej radości. :***

&219 "Szał" Anna Lewicka - RECENZJA.!

 Hejo. ;) AUTOR: Anna Lewicka TYTUŁ: "Szał" TŁUMACZENIE: - GATUNEK: Erotyk/Fantastyka WYDAWNICTWO: Jaguar ILOŚĆ STRON: 372 strony ...